Księgi handlowe we Wrocławiu

Chcesz mieć rzetelną wiedzę na temat obrotu pieniędzmi w swojej firmie? W takim wypadku dobrze jest dopasować formę rozliczeń do tego wymagania. Dobrym pomysłem są księgi handlowe. Zdecyduj się na pomoc specjalistów i skorzystaj z usług naszej firmy z Wrocławia.

Księgi handlowe musi prowadzić przedsiębiorstwo, którego roczny obrót przekracza 2 mln EUR, a także spółki kapitałowe, komandytowe i komandytowo-akcyjne. Dobrze mieć jednak świadomość, że praktycznie każdy przedsiębiorca może wybrać tę formę rozliczeń, co ma wiele niezaprzeczalnych zalet, jednak jest również skomplikowane. W przeciwieństwie do księgowości uproszczonej (KPiR), księgi handlowe wymagają rzetelnego prowadzenia dokumentacji dotyczącej obrotu, sald, aktywów i pasywów. Dokładność w tym zakresie jest przede wszystkim wymagana przez prawo, by zapobiec ewentualnym, nieuczciwym operacjom finansowym. Dlaczego jednak przedsiębiorcy, którzy nie kwalifikują się do obowiązku prowadzenia ksiąg handlowych, nadal je wybierają?

Księgi handlowe pozwalają mieć dokładny ogląd na sytuację finansową przedsiębiorstwa. Konieczność prowadzenia dzienników, księgi głównej, ksiąg pomocniczych, zestawień i inwentarza sprawiają, że przedsiębiorca ma pełną świadomość dotyczącą kondycji swojej firmy. To istotne, ponieważ mając takową wiedzę, można skuteczniej planować inwestycje i różnego rodzaju przedsięwzięcia. Dochodzi do tego fakt, że pełna świadomość związana z finansami pozwala także dążyć do optymalizacji, np. pod względem wydatków.

Księgi handlowe we Wrocławiu – zaufaj profesjonalistom

Trzeba mieć świadomość, że wymagana dokładność w zakresie prowadzenia ksiąg handlowych sprawia, że samodzielne rozliczanie jest trudne i skomplikowane. Warto w tym przypadku zaufać specjalistom i mieć pewność rzetelności ich pracy. Oferujemy pełną obsługę w tym zakresie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu działamy szybko i zawsze dotrzymujemy określonych terminów. Stale podwyższamy nasze kwalifikacje. Wiemy, że prawo dynamicznie się zmienia, dlatego często aktualizujemy naszą wiedzę, by zawsze być na bieżąco z obowiązującymi przepisami.

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie prowadzenia ksiąg handlowych, dlatego koszt współpracy zawsze jest ustalany indywidualnie.

Jeśli interesuje Cię prowadzenie ksiąg handlowych we Wrocławiu, to serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i ustalimy warunki współpracy.